Daniel Craig til auksjon av sin begrensede utgave 007 Aston Martin

Kan 6, 2024

Christie's til auksjon Daniel Craigs Aston Martin

Gode ​​nyheter for de som leter etter en 2014 Centenary Edition Vanquish Aston Martin. Den skreddersydde, midnattblå 2014 Centenary Edition Vanquish med bilplaten nummer 007, tilhørende skuespiller Daniel Craig, skal på auksjon på The Exceptional Sale i Christie's i New York 20. april.

Alt mottatt salgsinntekter vil finansiere The Opportunity Network, en ideell organisasjon, etablert for å hjelpe unge i deres karriereutvikling.

Før auksjonen vil 2014 Centenary Edition Vanquish vises på visning i en begrenset periode på et galleri i Los Angeles fra 27. februar til 3. mars 2018.

“Denne Aston Martin Vanquish er en turne i bilteknikk og en tydelig glede å kjøre. Selv om jeg vil savne det, er jeg opptatt av å videreføre det svært viktige arbeidet til The Opportunity Network med salget. ” - Skuespiller Daniel Craig

Under Craigs eierskap hadde bilen med begrenset opplag gjennomgått modifikasjonsarbeider utført av Marek Reichman, Aston Martins kreative sjef. Bare 100 eksempler på Centenary Edition Vanquish ble bygget i 2014 for å feire selskapets 100thjubileum. Vanquish er designet og konstruert ved Astons produksjonsanlegg i Warwickshire, England, og har en 6,0 liters V12-bensinmotor og en automatisk girkasse.

Den vanquish har en lett struktur samt et motorsport-inspirert karbonfiber-utvendig. I interiøret er et utstillingsvindu av finhåndd sydd luksusskinn, med karbonfiber- og aluminiumselementer. Centenary Edition Vanquish har en toppfart på 183 mph.

Denne venstrekjørte Centenary Edition Vanquish vil bli tilbudt i The Exceptional Sale i New York, og det forventes å hente en estimert verdi mellom $ 400,000- $ 600,000.

"Vi er glade for sjansen til å støtte Daniel Craigs generøsitet overfor The Opportunity Network med tilbudet om denne unike og nydelige sportsbilen," sier Becky MacGuire, salgssjef.

“Med sin uberørte tilstand, eksepsjonelt håndverk og upåklagelig herkomst, passer Aston Martin perfekt inn i Christies mesterverkssalg. Det er som en skulptur fra det 21. århundre som er utstyrt med en utrolig fin motor, sier MacGuire.

For mer informasjon om Aston Martin, besøk www.astonmartin.com/sg og besøk Christies auksjon her.