Berluti Porsche uttrykker The Art of Craftsmanship som skal auksjoneres av Sotheby's

April 25, 2024

Porsche 911 S Targa er en bakmotorisert sportsbil som er laget siden 1963 og er legendarisk, med form og estetikk stort sett uendret gjennom flere tiår. Det er til House of Berluti får tak i det. Atelieren omdefinerer definisjonen av luksuriøs eksklusivitet igjen med et skreddersydd interiør i en av verdens mest ikoniske og ettertraktede sportsbiler.

Den tilpassede Berluti Porsche 911 blir auksjonert av Sotheby's som en del av Berluti: The Art of Craftsmanship, et utvalg av gjenstander som er valgt ut av Sothebys spesialister, som hyller maisons arv og sublime håndverk. 1973 Porsche 911 med Berluti interiør er den første som noensinne er skreddersydd på denne måten: hvis den klassiske Porsche 911 er uforglemmelig på utsiden, bare vent til du opplever det eksklusive Berluti patinerte skinninteriøret - denne klassiske bilen er minneverdig innvendig og utvendig.

Sartorial bensinhoder vil helt sikkert glede seg over den skreddersydde Berluti Porsche 911 S Targa, hvor

Sartorial bensinhoder vil helt sikkert glede seg over den skreddersydde Berluti Porsche 911 S Targa, "bilkultur" møter high-end-mote, med en klassisk restaurert, "ny gammel bestand" 1973 Porsche 911 tilpasset med et interiør i skinnpatina som forteller en historie om tid. Det er selve uttrykket for mestring av ferdigheter fra både Stuttgart og Paris.

”Ideen var å tenke seg en kjøreopplevelse som kombinerer glede og stil. Hva kan være mer eksklusivt enn å tilby et helt nytt interiør med en gammeldags patina? ” - Berluti pressemelding

Faktisk kombinerer Berluti Porsche 911S Targa det beste fra begge verdener: Maisonens kunstnerisk pyntet naturskinn, optimalisert komfort som opprettholder den klassiske kjøreopplevelsen med de enkle gleder å pilotere en klassisk sportsbil fra en æra fri fra en overflod av elektronisk assistanse - fra stasjonen og håndteringen, det er som om du satt og kjørte i stedet for å gå i en av Berlutis tidsfullkomne skinnsko, men opplevelsen er analog - en som skal kjennes snarere enn "elektronisk veiledet".

Berluti-håndverkere brukte nærmere 500 timer på å jobbe på Porsche 911 S Targa fra 1973, og brukte rundt 20 huder og tre separate teknikker for å skape dette uttrykk for håndverk:

  • Møbeltapetsering: for seter, dørpaneler, dashbord, headliner og matte trim i krøllete ull
  • Kledning og preging: for bryterenhetene på dashbordet, vindusbrytere, og sete- og varmejusteringskontroller, hvorav noen er sydd i hånden.
  • Patinering av husets emblematiske signaturskinn: det umiddelbart gjenkjennelige Venezia-læret i sin "kakao" -farge.

Med en reservepris på € 140 000 på Sotheby's Berluti: The Art of Craftsmanship-auksjonen, kommer den nydelige Berluti Porsche også med den på nettet av lærtilbehør inkludert - bagasje, "Berluti Paris" nøkkel fob og hanskerom deksel, samt " B ”monogrammer på rattet.

Reserverpris på Berluti Porsche: € 140 000

Berluti Triumph Motorsykkel, hjelm og støvler

Andre kule Berluti skreddersydde kreasjoner kan også by på auksjonen The Art of Craftsmanship. Denne eksklusive kreasjonen av Mecatwin-verkstedet for Berluti er basert på det mekaniske fundamentet til en Triumph Bonneville T120. Denne Berluti motorsykkelen er en eksklusiv kreasjon, som bortsett fra de mekaniske komponentene (ramme og motor), er helt unik, med karosseri designet som et enkelt stykke, hvis volum og linjer husker de til de ikoniske, strømlinjeformede, slanke og virkelige formene til Maison Berluti. Den skinnhylmede hjelmen i Venezia og Maison's Off the Road-støvlene er viktige tilbehør, og danner en kapselkolleksjon som tilbyr moderne menn all fortryllelse av klassisk sykling.

Reservert pris på Berluti Motorsykkel: € 20,0000

Berluti Bordfotball, Reiseveske og joggesko

Bordfotball eller bordfotball er møblement for enhver mannlig hule av høy verdi. Forståelsen av dette Berluti designet et bordfotballsett i samarbeid med Bonzini - en produsent med 60 års erfaring innen spillbord, og det som resulterte er et Berluti Bordfotballsett dekket i atelierens emblematiske Venezia skinn, helt håndlaget i Frankrike. Budet inkluderer et sett medfølgende helgebag og et par joggesko.

Reservert pris på Berluti Bordfotballsett: € 20,0000

Berluti hantler og ryggsekk til Fondation Didier Drogba

Berluti Vitello Fiore-ryggsekk og hantler, alle signert av den berømte fotballspilleren Didier Drogba, kommer sammen i en perfekt balanse mellom designerestetikk og teknisk raffinement til velgjørenhetsorganisasjoner, og inntektene går til Drogba Foundation for å lette tilgang til helse og utdanning for utsatte befolkninger.

Reservert pris på Berluti Dumbells and Backpack: € 4,0000

Berluti Hublot Classic Fusion 45mm Titanium Piece Unique

Berluti Scritto Nero Caviar møter 45 mm Hublot Classic Fusion Titanium og blir med til Berlutis spesiallagde ekspertise innen skinn og Hublots mestring av metaller i en unik timepiece. Bare ett eksempel på denne utgaven av Berluti Hublot Classic Fusion 45mm Titanium finnes.

Reserverpris på Berluti Hublot Piece Unique: € 8,0000

Disse eksepsjonelle skreddersydde eller out-of-produksjon Berluti ble spesielt utviklet for den eksklusive auksjonen på nettet som starter i dag 24. april til 7. mai.

[Sjekk ut resten av Berluti-auksjonen og legg inn budene dine her]